Project Manager – dział rozwoju projektów wiatrowych

Miejsce pracy:

Wrocław

O firmie:

Od ponad 20 lat Grupa VSB jest wiodącym deweloperem na rynku odnawialnych źródeł energii w Europie. Ponadto firma oferuje usługi zarządzania technicznego i komercyjnego, a wieloletnie doświadczenie pozwala na zyskowną optymalizację pracujących źródeł. W swoim portfolio VSB posiada 916 MW zainstalowanej mocy oraz zarządza projektami o łącznej mocy 1,4 GW. Aktualnie spółka prowadzi akwizycję projektów wiatrowych oraz wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych.

Zakres zadań:

  • Realizacja projektów parków wiatrowych i fotowoltaicznych pod klucz
  • Wyszukiwanie obszarów pod inwestycje
  • Pozyskiwanie nieruchomości pod inwestycje i zabezpieczanie praw do dysponowania gruntem dla celów realizacji inwestycji
  • Planowanie rozwoju i projektowanie instalacji OZE
  • Rozwój procedur planistycznych (Studium, MPZP) oraz uzyskanie decyzji środowiskowej
  • Uzyskanie warunków przyłączenia
  • Zabezpieczanie potrzebnych tras kablowych oraz dróg dojazdowych
  • Zlecenie i nadzór nad opracowaniem projektów budowlanych
  • Uzyskanie pozwolenia na budowę, decyzji administracyjnej
  • Przeprowadzenie procesu prekwalifikacji i udziału w aukcji
  • Zarzadzanie i raportowanie procesu budowy
  • Uzyskanie promesy i koncesji na wytwarzanie i sprzedaż energii elektrycznej
  • Planowanie kosztów rozwoju realizacji inwestycji zgodnie z harmonogramem
  • Aktywna współpraca z pracownikami Grupy VSB

Wymagania:

  • Zaangażowanie, samoorganizacja, myślenie proaktywne
  • Wykształcenie kierunkowe + udokumentowane min. 5 letnie doświadczenie w zarządzaniu rozwoju i/lub budowy projektów OZE
  • Analityczne myślenie i skrupulatność
  • Komunikatywność
  • Samodzielność w realizacji zadań
  • Prawo jazdy kat. B
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość MS Project
  • Interdyscyplinarność

Mile widziane:

  • Znajomość branży OZE, branży wiatrowej
  • Wiedza z zakresu ochrony środowiska
  • Znajomość j. niemieckiego
  • Umiejętność prowadzenia prezentacji
  • Uprawnienia budowlane

Co oferujemy:

  • Atrakcyjne i elastyczne warunki zatrudnienia
  • Praca w rozwijającej się branży OZE
  • Pracę w grupie, która jest liderem w branży OZE
  • Pracę w dynamicznym przyjaznym zespole specjalistów i menadżerów
  • Ubezpieczenie na życie oraz pakiet Medicover
  • Przyjazne środowisko pracy

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w procesie rekrutacyjnym

Energia dla Ciebie