Księgowa/ Księgowy

Zakres obowiązków:

  • księgowanie faktur kosztowych, faktur sprzedaży, RMK i innych dokumentów
  • przygotowywanie plików JPK_V7, sprawdzanie poprawności danych w zakresie rozliczania podatku VAT
  • sporządzanie deklaracji (PCC, CIT, GUS, NBP)
  • czynny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych i zamknięciu roku
  • przygotowywanie i wykonywanie przelewów bankowych
  • kontrola dokumentów księgowych pod względem formalno - rachunkowym
  • bieżąca analiza rozrachunków i weryfikacja zapisów na kontach księgowych
  • czynny udział w badaniu sprawozdań finansowych
  • wsparcie Działu Finansowo - Księgowego w bieżących zadaniach
  • współpraca z innymi działami

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie nauk ekonomicznych (preferowany kierunek: Finanse i rachunkowość)
  • doświadczenie min. 2 lata w prowadzeniu ksiąg rachunkowych (preferowane na samodzielnym stanowisku)
  • doświadczenie w  sporządzaniu deklaracji podatkowych (m.in. VAT, CIT, PCC)
  • znajomość obowiązujących przepisów podatkowych (VAT, CIT) oraz przepisów ustawy o rachunkowości
  • dobra organizacja pracy własnej
  • znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel, MS Outlook
  • co najmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego

Mile widziane:

  • praktyczna znajomość obsługi programów księgowych Sage Symfonia
  • znajomość przepisów Kodeksu Spółek Handlowych

Oferujemy:

  • pracę w jednej z największych firm z branży OZE w Europie
  • konkurencyjne wynagrodzenie wraz z systemem premiowym
  • bogaty pakiet benefitów (karta Multisport, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, kursy językowe, imprezy integracyjne)
  • elastyczne godziny pracy z częściową możliwością pracy zdalnej
  • zorientowanie na stabilność i długoterminowe relacje z pracownikami
  • miłą atmosferę i przyjazne środowisko pracy
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • niezbędne narzędzia pracy

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w procesie rekrutacyjnym

Energia dla Ciebie